MEYVELERİ DOĞRU ŞEKİLDE KESMEK İÇİN 25 İPUCU
 

Sponsored

MEYVELERİ DOĞRU ŞEKİLDE KESMEK İÇİN 25 İPUCU

MEYVELERİ NASIL DOĞRU KESERSİNİZ

Yaz mevsimi, vücudunuzu vitaminler ve diğer sağlıklı şeylerle doldurmanın en güzel zamanı. Ama önce gelin, meyveleri nasıl hızlı ve doğru kesebileceğimizi öğrenelim.

Eğer pikniğe çıkarken bıçağınızı unuttuysanız ve karpuzu nasıl keseceğinizi bilmiyorsanız, endişelenmeyin! Sadece bir ip hatta daha iyisi bir diş ipi alın ve içini önce tabanından kesin, sonra da dikey hareketlerle ihtiyaç duyduğunuz kadar dilimleyin.

Vişne ve kirazların çekirdeklerini çıkarmanın harika bir yolu var. Dar ağızlı bir şişe alın, vişneleri sırayla ve teker teker üzerine yerleştirin ve ahşap bir çubukla ortalarından bastırın. Yemek çubukları bu iş için biçilmiş kaftanlar.

Kivileri soymanın dâhiyane ve müthiş kolay bir yolu var. Kiviyi ikiye bölün, çırpıcı başlığını alın, kivinin ortasına yerleştirin ve döndürün. Böylece kabuklarından arınmış 4 güzel diliminiz olacak. Hem, diliniz de huylanmamış olacak.

İşte, mümkün olan en iyi nar soyma yöntemi. Narın tepesini yuvarlak ya da altıgen şeklinde kesip atın. Nar tanelerini düzgünce alabilmek için nerelerden kesmeniz gerektiğini gösteren çizgileri göreceksiniz.

Zaman bilgisi:

2:47 Dev havuç kalemtıraşı

6:32 Sarımsak nasıl soyulur

9:03 Portakalı soyun
___

5 Dakikada Hallet kanalına abone olmak için: https://goo.gl/988RDr
Olumlu bak kanalına abone olmak için: https://goo.gl/aoVCYZ

 

Sponsored

 

Sponsored

Video

 

Sponsored

 

Sponsored

Facebook Comments

 

Sponsored

More Amazing-Working Video
 

Sponsored